Hírek

Falusi életmód iskola - mézkóstoló
2013 November 25.

Kezdetét vette a Dél-Dunántúli Falusi Turizmus Klaszter "helyi örökség szakmai műhelymunka" sorozata

A pécsi Babits Mihály Gimnáziumban kezdetét vette a Dél-Dunántúli Falusi Turizmus Klaszter "helyi örökség szakmai műhelymunka" elnevezésű, "falusi életmód iskola" programsorozat. A rendezvényre neves méhész előadókat hívott meg a klaszter, köztük, a pécsi Nektár Méhészbolt üzletvezetőjét.
A gyerekek és tanáraik rengeteg érdekes dolgot hallottak a méhekről, a méhek munkájáról, életmódjáról, szaporodásáról, a méhcsaládok működéséről, a termékekről (propolisz, pempő, méz, lépesméz, mézharmat, méhviasz), hogyan, miként készítik ezeket a termékeket, miért egészségesek, miért jó a magyar méz.
A bemutató végén 9 féle mézet kóstolhattak meg a gyerekek: napraforgó, repce, medvehagyma, akác, selyemkóró, lépesméz, mézharmat, hárs, gesztenye, melyek közül megszavazták a számukra legkedvesebbet. A választás nehéz volt, de végül az akácméz nyert, a második helyezett a medvehagyma, a harmadik pedig a napraforgóból készült méz lett. :)

A Dél-Dunántúli Falusi Turizmus Klaszter kialakítása (DDOP-2.1.3/A-10-2010-0009 projekt) az Európai Unió támogatásával, az Európai Regionális Fejlesztési Alap társfinanszírozásával valósul meg.
Kedvezményezett: Baranya Megyei Falusi Turizmus Közhasznú Szövetség (7625 Pécs, Vince u. 9/2)

Az Egyesület működési költségeinek támogatói

a NEA-TF-15-M-0295, NEA-NO-16-M-0320 illetve a NEA-NO-16-SZ-0368 azonosító számú pályázatokban: